Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krosno Odrzańskie powódź 1997

 
Powódź w Krośnie Odrzańskim od 16 lipca 1997 do 2 sierpnia 1997 . 0:08 Przejazd od ul. Wiejskiej do Starego Raduszca i z powrotem. (16 lipca) 13:26 Przejazd od Chyż do ulicy Marksa, Grobla i z powrotem (17 lipca) 25:43 Bohaterów Wojska Polskiego przy SP1 oraz panorama Krosna z Połupina 29:29 Wylew przy SP1, Walki Młodych oraz Stary Raduszec oraz zalane filary mostu (21 lipca) 35:25 Panorama Krosna ze Starego Raduszca i z promenady (23 lipca) 36:12 Zalane Chyże nagrane z pontonu (2 sierpnia) 36:38 Przelot śmigłowcem nad zalewami Połupina, Starego Raduszca, Krosna Odrzańskiego, Chyż oraz Radnicy.

 


malinowscy 19
 
Data pliku video: 2016-02-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Krośnie Odrzańskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo, zajmując powierzchnię 1391 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Odra, Nysa Łużycka, Bóbr i Lubsza), Krzesiński Park Krajobrazowy oraz Gryżyński Park Krajobrazowy, dwa rezerwaty przyrody – „Dębo-wiec” w rejonie Dzikowa oraz „Uroczysko Węglińskie” w rejonie Węglin. Do zabytków zaliczaja się: ruiny krośnieńskiego zamku z czasów Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim, XVI wieczny ratusz miejski z wieżą odchyloną od pionu oraz wolno stojąca baszta Bramy Ostrowskiej również z XVI wieku w Gubinie, XIX wieczna zabudowa mieszkalna we wsi Bytnica, ruiny z XVI wiecznego zamku w miejscowości Gębice, a także zabytkowe kościoły- najstarszy z XIII wieku w stolicy powiatu.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle budowlanym, turystyce oraz rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 29 i 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola