Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego

Data publikacji: 2018-05-25, Data modyfikacji: 2018-05-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Szanowni Państwo, samorząd to My. To aktywne społeczeństwo i lokalne władze, wsłuchujące się w głos i potrzeby Mieszkańców. To na tym szczeblu zaczyna się Polska. W gminach, powiatach i województwach realizowane są inwestycje i inicjatywy, których efekty przekładają się na szeroko pojęty rozwój naszego kraju. Decentralizacja władzy publicznej, czyli przeniesienie części uprawnień i odpowiedzialności z organów państwowych na samorządowe, jakiej doświadczyliśmy po reformie z 1990 roku jest jednym z filarów demokratycznego państwa. To tu, w samorządach, realizowana jest starołacińska maksyma „nihil novi sine communi consensu” czyli nic o nas bez nas. Gmina Krosno Odrzańskie jest tego najlepszym przykładem. Budżet Obywatelski, Fundusz Sołecki, konsultacje społeczne - to dzięki nim poznajemy Państwa oczekiwania i na ich podstawie wytyczamy kierunki rozwoju. Każdego dnia, wspólnie z moim Zespołem, realizujemy szereg zadań, które kształtują otaczającą nas rzeczywistość, a codzienne zaangażowanie urzędników sprawia, że samorządowe plany i marzenia nabierają realnych kształtów.Wszystkim Pracownikom Samorządu Terytorialnego, a w szczególności Pracownikom Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim oraz jednostek organizacyjnych Gminy Krosno Odrzańskie składam serdeczne podziękowania za współpracę. Życzę, aby Państwa wysiłki zawodowe były dostrzegane i  doceniane przez mieszkańców, a życie prywatne obfitowało w pomyślność i sukcesy. Krośnianom, życzę natomiast, by pozostali tak aktywnym społeczeństwem i korzystali z możliwości udziału w kształtowaniu Naszej Małej Ojczyzny. Burmistrz Krosna Odrzańskiego  

Pełna treść wiadomości na: krosnoodrzanskie.pl/9-aktualnosci/746-27-maja-dzien-samorzadu-terytorialnego
UM Krosno Odrzańskie, Źródło artykułu: krosnoodrzanskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Krośnie Odrzańskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo, zajmując powierzchnię 1391 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Odra, Nysa Łużycka, Bóbr i Lubsza), Krzesiński Park Krajobrazowy oraz Gryżyński Park Krajobrazowy, dwa rezerwaty przyrody – „Dębo-wiec” w rejonie Dzikowa oraz „Uroczysko Węglińskie” w rejonie Węglin. Do zabytków zaliczaja się: ruiny krośnieńskiego zamku z czasów Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim, XVI wieczny ratusz miejski z wieżą odchyloną od pionu oraz wolno stojąca baszta Bramy Ostrowskiej również z XVI wieku w Gubinie, XIX wieczna zabudowa mieszkalna we wsi Bytnica, ruiny z XVI wiecznego zamku w miejscowości Gębice, a także zabytkowe kościoły- najstarszy z XIII wieku w stolicy powiatu.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle budowlanym, turystyce oraz rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 29 i 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola