Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dowóz osób niepełnosprawnych

Data dodania: 2018-10-16
Istnieje możliwość dowozu osób niepełnosprawnych z problemami w poruszaniu się i samodzielnym dotarciu do lokali, w których będzie się odbywało głosowanie w wyborach samor... więcej »
 
 

LIX sesja Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim

Data dodania: 2018-10-15
Informujemy, że w dniu 17 pażdziernika o godzinie 9:00 w sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Parkowej 1 odbędzie się LIX sesja Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańs... więcej »
 
 

Mieszkańcy decydują po raz szósty

Data dodania: 2018-10-15
Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. W tym roku, w porównaniu z poprzednimi latami, jest kilka zmian w regulaminie. Przede wszystkim zadanie może kosztować maksymalnie 60 tysięcy złotych, co... więcej »
 
 

Władysław Skręty Honorowym Obywatelem Miasta...

Data dodania: 2018-10-12
Rada Miejska w Krośnie Odrzańskim Uchwałą Nr LVIII/467/18 z dnia 11 października 2018 r. nadała Panu Władysławowi Skrętemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Krosna Odrzańskieg... więcej »
 
 

Postępowanie w przypadku znalezienia martwego dzika

Data dodania: 2018-10-10
Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują wyłącznie świnie i dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stą... więcej »
 
 

LVIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Krośnie...

Data dodania: 2018-10-10
Informujemy, że w dniu 11 października 2018 r. o godzinie 12.00  w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie Odrzańskim, przy ulicy Piastów 10 i odbęd... więcej »
 
 

Oferta pracy dla kierowcy oraz sprzątaczki

Data dodania: 2018-10-09
Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim poszukuje zainteresowanych osób do pracy na stanowisku: kierowcy samochodu osobowego przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych, sprzątaczki. ... więcej »
 
 

LVII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Krośnie...

Data dodania: 2018-10-04
Informujemy, że w dniu 5 października o godzinie 8:00 w sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Parkowej 1 odbędzie się LVII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Krośnie... więcej »
 
 

XII Festiwal Jadwigensis

Data dodania: 2018-10-03
Już w najbliższy piątek rozpocznie się XII edycja Festiwalu Jadwigensis. W tym roku zostanie on zrealizowany dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Partnerami są: Parafia Rzymskokatolicka w Kro&#... więcej »
 
 

Będzie silnie wiało

Data dodania: 2018-10-02
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie obowiązuje 3 października ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 81
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Krośnie Odrzańskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo, zajmując powierzchnię 1391 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Odra, Nysa Łużycka, Bóbr i Lubsza), Krzesiński Park Krajobrazowy oraz Gryżyński Park Krajobrazowy, dwa rezerwaty przyrody – „Dębo-wiec” w rejonie Dzikowa oraz „Uroczysko Węglińskie” w rejonie Węglin. Do zabytków zaliczaja się: ruiny krośnieńskiego zamku z czasów Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim, XVI wieczny ratusz miejski z wieżą odchyloną od pionu oraz wolno stojąca baszta Bramy Ostrowskiej również z XVI wieku w Gubinie, XIX wieczna zabudowa mieszkalna we wsi Bytnica, ruiny z XVI wiecznego zamku w miejscowości Gębice, a także zabytkowe kościoły- najstarszy z XIII wieku w stolicy powiatu.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle budowlanym, turystyce oraz rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 29 i 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola