Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Krosno Odrzańskie, Gubin, Bobrowice, Bytnica, Dąbie
Belka
Sobota, 18 Sierpnia 2018   imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dożynki w Czarnowie

Data dodania: 2018-08-16
W sobotę, 25 sierpnia mszą św. o godzinie 14.00 w Czarnowie rozpocznie się Święto Plonów. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji na imprezę będącą zwieńczeniem cał... więcej »
 
 

Święto Wojska Polskiego

Data dodania: 2018-08-14
Wojsko, od początku uzyskania niepodległości przez państwo polskie w 1918 roku, w znakach, nazwach, ceremoniale i wewnętrznej strukturze podkreślało swój historyczny rodowód i sw... więcej »
 
 

Montaż syreny alarmowej

Data dodania: 2018-08-14
Informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2018 r. w godzinach od 13.30 do 18.00 odbędą się prace związane z montażem syreny alarmowej na wieży Kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej ... więcej »
 
 

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację...

Data dodania: 2018-08-10
Burmistrz Krosna Odrzańskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania pn. "Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osó... więcej »
 
 

Święto karpia

Data dodania: 2018-08-09
W sobotę, 11 sierpnia 2018 r. w Osiecznicy po raz jedenasty królować będzie karp. Wszystko za sprawą Święta Karpia, które wystartuje na boisku sportowym o godz. 14.00. W programie imprez... więcej »
 
 

Karp i dożynki. Krośnieńska para "doskonała".

Data dodania: 2018-08-09
Najpierw Święto Karpia w Osiecznicy, natomiast za dwa tygodnie Dożynki Gminne. Sierpniowe weekendy, w połączeniu z imprezami dla młodzieży, zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Tegoroczn... więcej »
 
 

Ostrzeżenie przed upałem

Data dodania: 2018-08-07
Wojewoda Lubuski wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia o upałach. Dotyczy ono powiatów: gorzowski, Gorzów Wielkopolski, krośnieński, międzyrzecki, nowosolski, słubicki, strzelecko-dre... więcej »
 
 

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta

Data dodania: 2018-08-07
Uprzejmie informujemy, że w związku z prognozowanymi upałami oraz wydanym ostrzeżeniem meteorologicznym, Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim w okresie od 7 do 9 sierpnia 2018 r. (od wtorku do czwar... więcej »
 
 

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

Data dodania: 2018-08-03
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, we współpracy z Departamentem Infrastruktury ... więcej »
 
 

Uwaga na upały

Data dodania: 2018-08-03
W związku z panującymi upałami Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przypomina o przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania w czasie wysokich temperatur. 1. Przystosowanie domu lub mieszkania:- u... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 78
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Krośnie Odrzańskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo, zajmując powierzchnię 1391 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Odra, Nysa Łużycka, Bóbr i Lubsza), Krzesiński Park Krajobrazowy oraz Gryżyński Park Krajobrazowy, dwa rezerwaty przyrody – „Dębo-wiec” w rejonie Dzikowa oraz „Uroczysko Węglińskie” w rejonie Węglin. Do zabytków zaliczaja się: ruiny krośnieńskiego zamku z czasów Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim, XVI wieczny ratusz miejski z wieżą odchyloną od pionu oraz wolno stojąca baszta Bramy Ostrowskiej również z XVI wieku w Gubinie, XIX wieczna zabudowa mieszkalna we wsi Bytnica, ruiny z XVI wiecznego zamku w miejscowości Gębice, a także zabytkowe kościoły- najstarszy z XIII wieku w stolicy powiatu.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle budowlanym, turystyce oraz rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 29 i 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola