Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmarła śp. Maria Cechowicz-Wytrych - Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krośnie Odrzańskim

Data publikacji: 2018-03-12, Data modyfikacji: 2018-03-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 marca 2018 r. zmarła śp. Maria Cechowicz-Wytrych, długoletni, zasłużony pracownik oświaty. Karierę zawodową rozpoczęła jako nauczyciel języka polskiego, języka rosyjskiego i historii w Szkole Podstawowej w Kosierzu. Przez ponad 20 lat uczyła języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Krośnie Odrzańskim, była też wicedyrektorem tej szkoły. W latach 1984-1992, przez dwie kadencje była Radną Rady Narodowej Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim, przewodniczyła Komisji Oświaty. Od 2002 do 2006 r. była Radną Powiatu Krośnieńskiego.

Pełna treść wiadomości na: krosnoodrzanskie.pl/9-aktualnosci/703-zmarla-sp-maria-cechowicz-wytrych-prezes-oddzialu-zwiazku-nauczycielstwa-polskiego-w-krosnie-odrzanskim
UM Krosno Odrzańskie, Źródło artykułu: krosnoodrzanskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Krośnie Odrzańskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo, zajmując powierzchnię 1391 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Odra, Nysa Łużycka, Bóbr i Lubsza), Krzesiński Park Krajobrazowy oraz Gryżyński Park Krajobrazowy, dwa rezerwaty przyrody – „Dębo-wiec” w rejonie Dzikowa oraz „Uroczysko Węglińskie” w rejonie Węglin. Do zabytków zaliczaja się: ruiny krośnieńskiego zamku z czasów Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim, XVI wieczny ratusz miejski z wieżą odchyloną od pionu oraz wolno stojąca baszta Bramy Ostrowskiej również z XVI wieku w Gubinie, XIX wieczna zabudowa mieszkalna we wsi Bytnica, ruiny z XVI wiecznego zamku w miejscowości Gębice, a także zabytkowe kościoły- najstarszy z XIII wieku w stolicy powiatu.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle budowlanym, turystyce oraz rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 29 i 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola