Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zaśpiewajmy wspólnie "sto lat" Polsce

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-11
A A AWydrukDrukuj  
 
„100. urodziny Niepodległej Polski” – pod takim wyjątkowym hasłem odbędzie się jedna z części obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Kościuszki (tzw. "szachownica") odbędzie się piknik patriotyczny. W programie wspólne śpiewanie pieśni, ognisko z pieczeniem kiełbasek, grochówka, tort i pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy 11 listopada od godz. 17.00. Wcześniej, tego samego dnia (niedziela), o godzinie 12.00 w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny, a tuż po niej uroczystości patriotyczne pod Pomnikiem Powrotu Środkowego Nadodrza do Macierzy.

Pełna treść wiadomości na: krosnoodrzanskie.pl/9-aktualnosci/844-zaspiewajmy-wspolnie-sto-lat-polsce
UM Krosno Odrzańskie, Źródło artykułu: krosnoodrzanskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Krośnie Odrzańskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo, zajmując powierzchnię 1391 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Odra, Nysa Łużycka, Bóbr i Lubsza), Krzesiński Park Krajobrazowy oraz Gryżyński Park Krajobrazowy, dwa rezerwaty przyrody – „Dębo-wiec” w rejonie Dzikowa oraz „Uroczysko Węglińskie” w rejonie Węglin. Do zabytków zaliczaja się: ruiny krośnieńskiego zamku z czasów Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim, XVI wieczny ratusz miejski z wieżą odchyloną od pionu oraz wolno stojąca baszta Bramy Ostrowskiej również z XVI wieku w Gubinie, XIX wieczna zabudowa mieszkalna we wsi Bytnica, ruiny z XVI wiecznego zamku w miejscowości Gębice, a także zabytkowe kościoły- najstarszy z XIII wieku w stolicy powiatu.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle budowlanym, turystyce oraz rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 29 i 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola