Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W ramach programu „Aktywna tablica” JST mogą liczyć na 80-procentowe dofinansowanie

Data publikacji: 2017-11-13, Data modyfikacji: 2017-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W ramach programu „Aktywna tablica” JST mogą liczyć na 80-procentowe dofinansowanie

Na zakup pomocy dydaktycznych w ramach programu „Aktywna tablica” szkoła będzie mogła otrzymać do 14 tys. zł. W przypadku maksymalnego wsparcia finansowego samorząd musi wnieść wkład własny w kwocie co najmniej 3,5 tys. zł - tłumaczy Łukasz Trawiński z biura prasowego Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W ramach programu szkoły podstawowe zostaną wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez MEN, program finansowany jest w 80 proc. ze środków budżetu państwa i w 20 proc. z wkładu własnego gminy. Wkład własny JST może mieć formę finansową lub rzeczową w postaci dowolnego sprzętu IT. 

O środki na zakup pomocy dydaktycznych będą się mogły starać m.in. publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe. 

Zastępca dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji MEN Rafał Lew-Starowicz podkreślił, że uzyskanie pomocy finansowej na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego umożliwi pełne wykorzystanie możliwości Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. 

„Podstawowym wymaganiem dla szkoły, która chce przystąpić do programu jest posiadanie dostępu do internetu na poziomie co najmniej 30 Mb/s" – powiedział Trawiński.

Według MEN, w tym roku wsparcie z budżetu państwa na zakup pomocy dydaktycznych otrzymają 5633 szkoły. Natomiast w ramach trzyletniego programu pomoce dydaktyczne mają trafić do ponad 15,5 tys. placówek w Polsce i za granicą.

Na program w latach 2017-2019 przewidziana jest łączna kwota 279 mln 316 tys. zł., z czego 224 mln zł będzie pochodziło z budżetu państwa. 

Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica” został przyjęty przez Rada Ministrów 19 lipca br.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Krośnie Odrzańskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo, zajmując powierzchnię 1391 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Odra, Nysa Łużycka, Bóbr i Lubsza), Krzesiński Park Krajobrazowy oraz Gryżyński Park Krajobrazowy, dwa rezerwaty przyrody – „Dębo-wiec” w rejonie Dzikowa oraz „Uroczysko Węglińskie” w rejonie Węglin. Do zabytków zaliczaja się: ruiny krośnieńskiego zamku z czasów Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim, XVI wieczny ratusz miejski z wieżą odchyloną od pionu oraz wolno stojąca baszta Bramy Ostrowskiej również z XVI wieku w Gubinie, XIX wieczna zabudowa mieszkalna we wsi Bytnica, ruiny z XVI wiecznego zamku w miejscowości Gębice, a także zabytkowe kościoły- najstarszy z XIII wieku w stolicy powiatu.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle budowlanym, turystyce oraz rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 29 i 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola