Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Marek Cebula samorządowcem roku

Data publikacji: 2018-03-07, Data modyfikacji: 2018-03-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Krosna Odrzańskiego został uhonorowany statuetką Orła tygodnika Wprost. To prestiżowe wyróżnienie zostało wręczone w miniony wtorek w Zielonej Górze. Krosno Odrzańskie rozwija się w dynamicznym tempie, od kilku lat Gmina staje się nowoczesnym samorządem, który zrobił milowy krok w wielu dziedzinach życia gospodarczego, społecznego – takie określenia dało się słyszeć podczas gali. Marek Cebula, zaskoczony nagrodą, podczas krótkiego przemówienia podkreślał rolę mieszkańców w tworzeniu „Małej Ojczyzny”, jaką jest gmina Krosno Odrzańskie.

Pełna treść wiadomości na: krosnoodrzanskie.pl/9-aktualnosci/700-marek-cebula-samorzadowcem-roku
UM Krosno Odrzańskie, Źródło artykułu: krosnoodrzanskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Krośnie Odrzańskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo, zajmując powierzchnię 1391 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Odra, Nysa Łużycka, Bóbr i Lubsza), Krzesiński Park Krajobrazowy oraz Gryżyński Park Krajobrazowy, dwa rezerwaty przyrody – „Dębo-wiec” w rejonie Dzikowa oraz „Uroczysko Węglińskie” w rejonie Węglin. Do zabytków zaliczaja się: ruiny krośnieńskiego zamku z czasów Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim, XVI wieczny ratusz miejski z wieżą odchyloną od pionu oraz wolno stojąca baszta Bramy Ostrowskiej również z XVI wieku w Gubinie, XIX wieczna zabudowa mieszkalna we wsi Bytnica, ruiny z XVI wiecznego zamku w miejscowości Gębice, a także zabytkowe kościoły- najstarszy z XIII wieku w stolicy powiatu.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle budowlanym, turystyce oraz rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 29 i 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola