Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Budżet Obywatelski 2018. Znamy zwycięzców!

Data publikacji: 2018-03-02, Data modyfikacji: 2018-03-04
A A AWydrukDrukuj  
 
 Walka trwała do samego końca. Mieszkańcy Gminy Krosno Odrzańskie po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć. Ważny głos w Budżecie Obywatelskim oddało 6314 osób, co stanowi 43,15% uprawnionych do głosowania.Najwięcej głosów, bo aż 1222 uzyskało zadanie związane z doposażeniem placów zabaw w miejscowościach Osiecznica, Stary Raduszec, Nowy Raduszec, Strumienno, Chojna. Na drugim miejscu z 1069 głosami uplasował się projekt budowy placów fitness w miejscowościach Łochowice, Kamień, Retno, Szklarka Radnicka, Chojna, Gostchorze, Brzózka. W finałowej trójce znalazło się także zadanie zgłoszone przez Szkołę Podstawową nr 3 w Krośnie Odrzańskim związane z budową bezpiecznego i nowoczesnego placu dla uczniów.

Pełna treść wiadomości na: krosnoodrzanskie.pl/dla-mieszkanca/696-budzet-obywatelski-2018-znamy-zwyciezcow
UM Krosno Odrzańskie, Źródło artykułu: krosnoodrzanskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Krośnie Odrzańskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo, zajmując powierzchnię 1391 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Odra, Nysa Łużycka, Bóbr i Lubsza), Krzesiński Park Krajobrazowy oraz Gryżyński Park Krajobrazowy, dwa rezerwaty przyrody – „Dębo-wiec” w rejonie Dzikowa oraz „Uroczysko Węglińskie” w rejonie Węglin. Do zabytków zaliczaja się: ruiny krośnieńskiego zamku z czasów Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim, XVI wieczny ratusz miejski z wieżą odchyloną od pionu oraz wolno stojąca baszta Bramy Ostrowskiej również z XVI wieku w Gubinie, XIX wieczna zabudowa mieszkalna we wsi Bytnica, ruiny z XVI wiecznego zamku w miejscowości Gębice, a także zabytkowe kościoły- najstarszy z XIII wieku w stolicy powiatu.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle budowlanym, turystyce oraz rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 29 i 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola