Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny dot. skarpy nadodrzańskiej, promenady i Parku Tysiąclecia

Data publikacji: 2014-03-05, Data modyfikacji: 2014-03-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Burmistrz Krosna Odrzańskiego informuje, że w dniach od 5 do 19 marca 2014 r. zostaną wystawione do publicznego wglądu zgłoszone na konkurs architektoniczno-urbanistyczny koncepcje programowo-przestrzenne na opracowanie zagospodarowania skarpy nadodrzańskiej, promenady od Urzędu Miasta do kasyna wojskowego oraz rewitalizacji Parku Tysiąclecia pomiędzy ul. Poznańską i WOP w Krośnie Odrzańskim.

 

W/w prace są dostępne:

 

w wersji papierowej na planszach w krużgankach Zamku Piastowskiego przy ul. Szkolnej 1 w Krośnie Odrzańskim od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 – 17.00, w soboty i niedziele w godzinach: 12.00 – 17.00, w wersji elektronicznej na stronie Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim www.krosnoodrzanskie.pl w zakładce planowanie przestrzenne.

 

Na konkurs wpłynęły 3 prace. Zapraszamy do zapoznania się z nimi, składania uwag do poszczególnych rozwiązań projektowych i oddawania głosów na najlepszą pracę konkursową.

 

Uwagi można składać w wersji papierowej w Zamku Piastowskim (kaplica) w specjalnie przygotowanych zeszytach oznaczonych kodami poszczególnych prac oraz na przygotowanych drukach (w załączeniu poniżej) a także w wersji elektronicznej na adres mailowy:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamuj___cymi. W przegl___darce musi by___ w_____czona obs__uga JavaScript, __eby go zobaczy___.

z podaniem kodu opisywanej pracy.

 

Uwagi może zgłosić każdy, bez konieczności podawania danych osobowych.

 

Aby wziąć udział w głosowaniu należy wypełnić specjalnie przygotowany kupon (załączony poniżej), wrzucić do urn znajdujących się w Zamku Piastowskim (w kaplicy) lub Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim bądź wysłać jego skan na adres:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamuj___cymi. W przegl___darce musi by___ w_____czona obs__uga JavaScript, __eby go zobaczy___.

. Wydrukowane kupony dostępne są w Biurze Obsługi Interesanta UM oraz w Zamku Piastowskim. Organizator konkursu zapewnia, że po jego rozstrzygnięciu kupony zostaną zniszczone.

 

Autorzy pracy, która zdobędzie największą liczbę głosów mieszkańców otrzymają wyróżnienie honorowe Burmistrza. Będą też mieli możliwość zaprezentowania swojej firmy oraz wybranej przez mieszkańców pracy w lokalnych mediach.

 

Wśród osób biorących udział w głosowaniu zostanie rozlosowanych 10 upominków promocyjnych Gminy Krosno Odrzańskie.

 

Uwagi mieszkańców i głosy oddane na najlepszą pracę zostaną przekazane do Sądu Konkursowego, który będzie obradował w dniu 20 marca 2014 r.

 

Urny do głosowania zostaną wystawione w Krośnie Odrzańskim w krużgankach Zamku Piastowskiego przy ul. Szkolnej w godzinach otwarcia Zamku oraz w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta przy ul. Parkowej w godzinach pracy Urzędu.

 

Wyniki konkursu zostaną upublicznione na stronie internetowej www.krosnoodrzanskie.pl do dnia 20 kwietnia 2014 r.

 

 

 

UM Krosno Odrzańskie, Źródło artykułu: www.krosnoodrzanskie.pl, Autor zdjęć: UM Krosno Odrzańskie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Krośnie Odrzańskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo, zajmując powierzchnię 1391 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Odra, Nysa Łużycka, Bóbr i Lubsza), Krzesiński Park Krajobrazowy oraz Gryżyński Park Krajobrazowy, dwa rezerwaty przyrody – „Dębo-wiec” w rejonie Dzikowa oraz „Uroczysko Węglińskie” w rejonie Węglin. Do zabytków zaliczaja się: ruiny krośnieńskiego zamku z czasów Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim, XVI wieczny ratusz miejski z wieżą odchyloną od pionu oraz wolno stojąca baszta Bramy Ostrowskiej również z XVI wieku w Gubinie, XIX wieczna zabudowa mieszkalna we wsi Bytnica, ruiny z XVI wiecznego zamku w miejscowości Gębice, a także zabytkowe kościoły- najstarszy z XIII wieku w stolicy powiatu.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle budowlanym, turystyce oraz rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 29 i 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola