Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Święto Wojska Polskiego

Data publikacji: 2017-08-14, Data modyfikacji: 2017-08-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Święto Wojska Polskiego jest obchodzone 15 sierpnia. Data ta upamiętnia chwałę narodowego ducha i oręża – zwycięską Bitwę Warszawską z 1920 roku. W tym dniu oddajemy hołd, nie tylko wszystkim poległym w tej jednej z najważniejszych bitew w historii świata, ale także jest on dowodem naszej wdzięczności za męstwo, poświęcenie i codzienną służbę Żołnierzy, którzy kontynuują chlubną tradycję Wojska Polskiego. Na Ziemi Krośnieńskiej mundur zawsze budził i będzie budzić ogromny szacunek. Rozliczne czyny naszych żołnierzy są powodem do dumy. Żołnierska służba Ojczyźnie i społeczeństwu jest jedną z najtrudniejszych, jedną z najbardziej odpowiedzialnych. Z okazji Święta Wojska Polskiego chcę podziękować wszystkim Żołnierzom, w tym kombatantom nie tylko za patriotyczną postawę, odwagę i bohaterstwo, ale również za dotychczasową współpracę z naszym samorządem oraz pomoc w organizacji wielu uroczystości patriotycznych. Jednocześnie życzę, by codzienna służba była źródłem osobistej satysfakcji i zawodowego spełnienia.   Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula

Pełna treść wiadomości na: krosnoodrzanskie.pl/9-aktualnosci/574-swieto-wojska-polskiego
UM Krosno Odrzańskie, Źródło artykułu: krosnoodrzanskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w województwie lubuskim z siedzibą w Krośnie Odrzańskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo, zajmując powierzchnię 1391 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Odra, Nysa Łużycka, Bóbr i Lubsza), Krzesiński Park Krajobrazowy oraz Gryżyński Park Krajobrazowy, dwa rezerwaty przyrody – „Dębo-wiec” w rejonie Dzikowa oraz „Uroczysko Węglińskie” w rejonie Węglin. Do zabytków zaliczaja się: ruiny krośnieńskiego zamku z czasów Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim, XVI wieczny ratusz miejski z wieżą odchyloną od pionu oraz wolno stojąca baszta Bramy Ostrowskiej również z XVI wieku w Gubinie, XIX wieczna zabudowa mieszkalna we wsi Bytnica, ruiny z XVI wiecznego zamku w miejscowości Gębice, a także zabytkowe kościoły- najstarszy z XIII wieku w stolicy powiatu.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle budowlanym, turystyce oraz rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 29 i 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola